Blogmas dzień 17 | Pakowanie prezentów.

Czym byłaby choinka bez prezentów? A czym byłyby prezenty bez ładnych opakowań? Dla mnie opakowania są równie ważne co sam prezent. Pięknie opakowany prezent cieszy oko i robi dobre wrażenie już na pierwszy rzut oka. Sama uwielbiam pakować prezenty i sprawia mi to ogromną radość. Jeśli też lubicie sam proces pakowania prezentów i szukacie ciekawych pomysłów, zajrzyjcie koniecznie nieco niżej, a być może znajdziecie coś interesującego :) 


Popularne są ostatnio prezenty pakowane w szary papier. Średnio to do mnie przemawia, ale tutaj podoba mi się opcja wystemplowanych imion osób do których mają trafić. Jeśli nie macie typowych stempli, to możecie pokombinować z wycinaniem w ziemniakach literek :) 

                                                                                                                             źródło: http://it.paperblog.com/gift-packaging-ideas-739752/

Tutaj mamy nieco bardziej kolorowe, żywe opakowania na prezenty. Szczególnie spodobały mi się niby-cukierki :) Bardzo wesołe, optymistyczne, budzi we mnie skojarzenie z dzieciństwem. Chętnie dostałabym tak opakowany prezent :) 


Tutaj zainspirowały mnie kwiatki-różyczki stworzone z papilotek na muffinki. Pomysł niebanalny i ciekawie wyglądający :) 

                                                                                                                                źródło: http://www.pinterest.com/pin/548454060843122731/

Przemówiło do mnie też zapakowanie prezentów w kartoniki oklejone starymi gazetami. Tylko podczas oklejania zwróćcie uwagę na nagłówki i ewentualne obrazki, żeby nie strzelić jakiejś gafy ;) 

                                                                                                                         źródło: http://zszywka.pl/p/prezenty-1222286.html
 
Tutaj mamy alternatywę dla zwyczajnych, sklepowych torebek. Trochę inwencji twórczej, materiał za kilka złotych i możemy wyczarować piękne, personalizowane torebki na prezenty. Czyż one nie wyglądają uroczo??? 

                                                                                                       źródło: http://ulietta.blogspot.de/2013/12/pakowanie-prezentow-vol-2.html

A jeśli nie macie ochoty, czasu, zdolności do pakowania prezentów, to wiele sklepów oferuje pakowanie na prezent już w cenie zakupu danej rzeczy. To o wiele ułatwia sprawę, zwłaszcza kiedy prezenty kupuje się na ostatnią chwilę ;) 
Dajcie znać jak Wy pakujecie prezenty, kiedy je pakujecie, czy może jednak prosicie o pakowanie już w momencie zakupu :) 

Komentarze

 1. Chciałabym dostać kiedyś ciekawie zapakowany prezent, ale chyba się nie doczekam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię chwilę pakowania prezentów, więc robię to sama :)
  Zazwyczaj pakuję prezenty w papier, którego wzór potrafię wybierać przez 15 minut :D
  W tym roku wykorzystałam też wstążkę, mini gwiazdki oraz gotowe etykietki dopasowane kolorystycznie do papieru. W drugiej wersji pakowałam podobnie, z tym, że wykorzystałam folię transparentną, przewiązaną wstążką z laską cukrową :) drobne prezenty lubię pakować w formie cukierków, takich jak na zdjęciu. Zawsze zwracam uwagę na szczegóły i estetykę opakowania - w końcu pierwsze wrażenie jest najważniejsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe pomysły. Chętnie też bym coś wykombinowała, niestety, brak mi takowych zdolności ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy